Szczytowanie - książka

 

Nina i Jasiek znajdują się jednocześnie w idealnym miejscu, ale w niewłaściwym momencie. Choć obydwoje są dla siebie obcymi ludźmi, to właśnie to wydarzenie łączy ich drogi w jedną.

Nina traci w ciągu jednej sekundy to, co najważniejsze, a Jasiek składa obietnicę, która nigdy nie powinna być wypowiedziana. Tak właśnie rodzi się miłość między studentką i ratownikiem TOPR. Uczucie zbudowane na tragicznych wydarzeniach, przyjaźni, szczerości i pożądaniu.

                                                         *

W tym miejscu pragnę dodać, że główni bohaterowie książki, jak i zawarta w niej historia, to fikcja literacka, choć niektóre fakty, miejsca i postacie nawiązują do rzeczywistości. Zbieżność zdarzeń i osób przedstawionych w powieści jest przypadkowa.

Okładka Książki - SzczytowaniePomysł na napisanie książki powstał po jednym z moich górskich wypadów. Wtedy pojawił się zarys, a raczej moja wyobraźnia podsunęła mi konkretne obrazy, jakby zdjęcia.

Jako że jestem fotografem, to większość takich wizji realizuje. Te jednak nie były zwyczajne. Nie wiem czy do tej pory znalazłabym chętnych na chodzenie po Tatrach, czy bieganie w deszczu o wschodzie słońca tylko po to, by wykonać kilka zdjęć. 

Mogę się też oczywiście mylić i chętnych znajdę od zaraz.

W pierwszym momencie miało to być tylko opowiadanie na kilka stron. Po to, by wyrzucić z głowy kadry, które zaprzątały moje myśli.

Tak powstało Szczytowanie, które napisałam z pasji do ludzi, gór i fotografii. W książce poruszam kwestie bezpieczeństwa w górach oraz pracę ratowników TOPR, przeplatając romantyczną historią Niny i Jaśka. 

Górska seria będzie składać się z dwóch części:

  1. Szczytowanie
  2. Szczytowanie kontra ekspozycja

Prywatnie jestem mamą i żoną. Mieszkam w małej wiosce, z której przy dobrej przejrzystości powietrza widać Tatry. Wyruszam w góry, kiedy tylko mam czas i towarzystwo. Bardziej od spotkania niedźwiedzia boję się pająków, nawet tych najmniejszych.

Jestem fotografką i za pomocą aparatu zatrzymuje czas i pokazuje, że każdy człowiek posiada własną historię.

Oprócz gór i fotografii uwielbiam śmiać się, pić latte i spędzać czas z bliskimi, najlepiej blisko natury.

Szczytowanie jest moją pierwszą powieścią.

Zamów już dziś!

editio.pl      empik.com

Mówią o Szczytowaniu

„Szczytowanie” to książka, która wciąga czytelnika do swojego wnętrza i zapewnia mu niezapomnianą wyprawę po górskich szlakach i emocjach. To historia pełna różnych uczuć. Od szczęścia, przez smutek, radość i pożądanie, aż po miłość. W tej historii każdy znajdzie coś dla siebie – relaksującą obyczajówkę, emocjonujący romans i gorący erotyk. Tego się nie zapomina! 

Karolina @literatka_, recenzentka książek

Książkę czyta się lekko i przyjemnie. W „Szczytowaniu” nie brakuje emocji, także tych smutnych, to dlatego historia Niny i Jaśka mnie wciągnęła na dobre. Opisy zawarte w opowieści pobudzają wyobraźnię, zarówno te dotyczące przyrody i gór, jak i te między ludźmi. Mam tu również na myśli sceny erotyczne. W książce Kasia poruszyła także temat TOPR-u, dzięki czemu dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. 

Ania

Będzie mi bardzo miło jeśli podzielisz się ze mną swoimi spostrzeżeniami po przeczytaniu „Szczytowania”. 

W tym celu skorzystaj z poniższego formularza i skontaktuj się ze mną.