Fotografia ciążowa

Wasza rodzina niebawem się powiększy? Gratuluję! Pamiątka z tego wyjątkowego okresu, jest czymś szczególnym. Sama jestem mamą i z wielkim sentymentem powracam do zdjęć z czasu ciąży. Wyobraźcie sobie, że za jakiś czas będzie mogli pokazać swojemu dziecku jak wyglądaliście oczekując jego nadejścia.

Specjalnie dla Was dysponuję pięknymi sukniami ciążowymi oraz dodatkami, które sprawią, że poczujecie się piękne i wyjątkowe!

W ramach sesji ciążowej oferuję dwa rodzaje sesji. Mogę dla Ciebie wykonać sesję indywidualną gdzie wykonujemy zdjęcia pozowane jak i sesję typu life-style. W obu przypadkach podczas sesji mogą brać udział Twoi najbliżsi! 

Przed każdą sesją na spotkaniu omawiamy wszystkie ważne kwestie – wasze oczekiwania, pomysły, miejsce zdjęć, ubiór. Jeśli będziesz chętna porozmawiamy również o moich pomysłach – może Ci się spodobają! Posiadam kilak sukienek ciążowych, a także bieliznę do wykorzystania podczas sensualnych sesji ciążowych.

Podczas sesji pozowanej w żadnym wypadku nie jest sztywno! Jednak pracuje się wtedy trochę inaczej – mówię Ci dokładnie, gdzie masz spojrzeć, jak ułożyć nogę czy ręce. Mówię też w jakim miejscu masz stanąć. Tak samo dzieje się kiedy są z Tobą Twoi najbliżsi. 

Sesje lifestylowe pozwalają na większą swobodę, podczas takiej sesji powstaje więcej spontanicznych, naturalnych ujęć – bez pozowania. Oczywiście podczas sesji lifestylowej pilnuje byś wyglądała pięknie, zwracam uwagę na wszystkie szczegóły. Często angażuje sytuację, mówię Wam gdzie fajnie będzie usiąść czy stanąć, ale fotografuje wtedy kiedy macie naturalne zachowania.

Ile trwa sesja ciążowa? Zwykle jest to godzina do trzech.

Zastanawiasz się w jakim miejscu wykonać sesję ciążowa? Każde miejsce jest idealnie jeśli dobrze się w nim czujesz 😉 Może to być Wasz dom, park, a może to Wy zabierzecie mnie w Wasze wyjątkowe miejsce?

Idealny czas na sesję to 7-8 miesiąc ciąży kiedy brzuszek jest już ładnie zaokrąglony a Ty ciągle czujesz się dobrze. Jednak nie są to sztywne ramy czasowe ponieważ każda ciąża jest inna. Nie raz wykonywałam sesje w 9 miesiącu ciąży, nawet jedną z sesji wykonywałam dzień przed porodem. Najważniejsza kwestia to ta, byś Ty czuła się w tym czasie dobrze i komfortowo.

Co założyć na sesję? Wszystko zależy od tego jaki styl sesji wybierzesz. Do sesji pozowanej najczęściej kobiety zakładają suknie (kilka masz do dyspozycji u mnie). Podczas sensualnej sesji ciążowej głównie króluje bielizna i suknie które podkreślają Twoją kobiecość. Natomiast podczas sesji life-stylowej możesz założyć zwiewną sukienkę bądź t-shirt z jeansami.

Jeśli w sesji biorą udział Twoi najbliżsi warto zwrócić uwagę również na ich ubiór. Powinien on być dopasowany do Ciebie.

Wszystko to omówimy sobie na wspólnym spotkaniu, gdzie będziesz mogła przymierzyć suknie i bieliznę którą posiadam.

Kolejna ważna kwestia to makijaż, fryzura, paznokcie oraz kwestia zadbania o ciało. Każda z wymienionych przeze mnie rzeczy jest ważna ponieważ wpływa ona na efekt końcowy. Warto zastanowić się nad makijażem wykonanym profesjonalnie pod sesję zdjęciową, równi się on od podstawowego makijażu. O włosy można zadbać osobiście, jeśli jednak masz ochotę na wykonanie specjalnie np. fal to należy pomyśleć o tym wcześniej. Paznokcie są kolejną kwestią którą muszę poruszyć, Twoje dłonie będą się pojawiać na zdjęciach, więc zachęcam Cię do zadbania o nie, możesz po prostu pomalować je bardzo naturalnie. Jeśli myślisz nad sesją sensualną to tu dochodzi zadbanie o ciało, mam namyśli tu założenie luźnego ubrania przed sesją, tak by nie odznaczały się na Twoim ciele. Tuż przed samą sesją zachęcę Cię do użycia balsamu (jeśli używasz specjalnego w czasie ciąży koniecznie weź go ze sobą), dzięki temu wyrównamy koloryt skóry.