Fotografia wizerunkowa

Rozwijasz swoją markę, prowadzisz firmę, tworzysz stronę, piszesz bloga, działasz w sieci. Jesteś projektantką, kosmetyczką, architektem, prawnikiem a może robisz z pasją całkowicie co innego. Idealnie! Za pomocą zdjęć wizerunkowych pokażę Ciebie i to, czym się zajmujesz. 

Fotografia wizerunkowa w tym momencie posiada ogromną moc. Z każdej strony jesteśmy otoczeni obrazkami. Twierdzę, że łatwiej zapamiętujemy obraz od tekstu. Kiedy widzimy kilkanaście linijek tekstu i zdjęcie obok to oczywiste, że najpierw skupiamy wzrok na zdjęciu. W obecnych czasach fotografie i obrazki są bardzo ważne. 

Dzięki sesji wizerunkowej możemy pokazać siebie a także to, czym się zajmujemy i w jakiej dziedzinie jesteśmy najlepsi. Dla mnie to prosty i czysty przekaz. 

Kim jesteś? Jesteś profesjonalistą! I nie możesz tu zaprzeczyć. Dlatego właśnie zasługujesz na profesjonalne zdjęcia wizerunkowe. Skoro jesteś profesjonalistą w swojej dziedzinie musimy pokazać to na zdjęciach! Wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik – odbiorca od pierwszego spojrzenia powinien dostrzec jakim jesteś człowiekiem.

Krok numer dwa to kwestia czym się zajmujesz lub co tworzysz! Jesteś kucharzem? Ugotuj coś – ja sfotografuję Cię w Twoim naturalnym otoczeniu! Jesteś projektantką? Pokażmy czym zajmuje się projektant i jaki efekt końcowy powstaje podczas Twojej pracy. Jesteś kosmetyczką i wykonujesz piękne makijaże? Pokażmy jak to robisz oraz efekt przed i po!

Ważną dla mnie kwestią jest pokazanie prawdy podczas sesji wizerunkowej. Bez dodatkowej otoczki, czy wymyślanych sytuacji. To, że zrobimy najlepsze zdjęcia  wiadomo i nie podlega to żadnej dyskusji!  Przytoczę tu jednak sytuację z sesji kulinarnej (i to nie tej, którą możecie zobaczyć tu na fotografiach). Fotografowałam pewnego razu jedzenie i usłyszałam pytanie „jak to robimy?” – odpowiedziałam „tak jak podajecie”. Chodzi o to, że kiedy do zdjęcia przygotujemy coś całkiem innego niż jest w rzeczywistości to nasz odbiorca będzie oczekiwał właśnie tego, co zobaczył na fotografii. Ja jako twórca chcę być odbierana prawdziwie i wiem, że Ty również! 

Sesja wizerunkowa to dla mnie coś więcej. Staram się wcześniej poznać Ciebie, to czym się zajmujesz. Dowiaduję się w jakim miejscu czujesz się najlepiej i właśnie tam Cię fotografuję. Powstaje fajna reakcja wiązana, dzięki której pokażę Ciebie w 100% – a właśnie o to nam chodzi!

Muszę zwrócić jeszcze uwagę na jedną rzecz – zdjęcia to reklama! Szybciej dociera do człowieka niż tekst. Jedno fajne zdjęcie może przekonać do siebie bardziej niż jedno zdanie. A jeśli mówimy o reklamie, to jeśli się zgodzisz, opowiem moim odbiorcom jakim jesteś człowiekiem, czym się zajmujesz i co tworzysz.