Fotografia Newborn

Wasza rodzina właśnie się powiększyła i pragniecie zatrzymać w kadrze te wyjątkowe chwile? Czasu nie można cofnąć, ale można go zatrzymać. Maleństwo zmienia się z dnia na dzień i bardzo szybko się zapomina, jak wyglądało w pierwszych dniach. Przywitanie nowego człowieka w swoim życiu to moc wszystkich emocji – niezliczona liczba uśmiechów, wzruszeń, miłości, radości… Takich kadrów nie może zabraknąć w Waszym albumie.

Lifestylowa sesja noworodkowa to sesja podczas której wykonuję Wam zdjęcia w naturalnym otoczeniu, zazwyczaj domowym.

Sesje lifestylowe pozwalają uwiecznić Wasze prawdziwe emocje, naturalnie zachowanie. Dzieje się wtedy magia chwil, bliskości, wzruszeń czy śmiechu. Osobiście  uwielbiam sesje lifestylowe – wszystko dzieje się w luźnej atmosferze. Wy jako rodzice nie musicie stresować się nowym miejscem, czy niedogodnościami ponieważ zdjęcia wykonujemy u Was w domu.

W każdym momencie możemy przerwać sesję – to Maleństwo wyznacza czas zdjęć. Jeśli jest potrzeba przewinąć dziecko – nie ma problemu. Maleństwo potrzebuje zjeść? Również takie momenty są piękne, aby zatrzymać je w kadrze. W tym czasie to ja dopasowuje się do Was, do Maleństwa. Sesję lifestylową możemy wykonać w każdym pomieszczeniu np. w salonie, w pokoiku waszego dziecka, czy Waszej sypialni.

Kolejnym atutem tego typu sesji jest to, że możemy ją wykonać w każdym momencie, nie ogranicza nas tu czas 14 dni od dnia urodzenia Waszego dziecka. Jeśli przekroczymy magiczny czas bycia noworodkiem w niemowlaka, to absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrealizować sesję. Noworodkowa sesja lifestylowa trwa zazwyczaj od półtorej do trzech godzin.

W co się ubrać na sesję noworodkową?

Na sesji sprawdzają się najbardziej kolory w odcieniach bieli, brązu, beżu a także elementów ciemniejszych, czerni czy granatu. Dla samego Maleństwa idealne będą jednolite body, a także pajacyk.


Dla rodziców i rodzeństwa polecam kolory dopełniające i współgrające z Maleństwem, jak i całą rodziną. Stroje powinny do siebie pasować, mogą mieć różne odcienie, jednak takie które do siebie pasują. Fajnie prezentują się faktury materiałów. Różnica może być bardzo subtelna, jednak widoczna, byście różnili się od siebie. 

 


Doskonałym rozwiązaniem będzie klasyczny krój i dopasowane ubrania. dla mamy jak najbardziej może być sukienka maxi. Ale równie dobrze może być biała koszulka i jeansy. Jeśli jesteście niezdecydowani, to na sesję możecie przygotować kilka kompletów ubrań – dokonamy wspólnie wyboru. Należy unikać bardzo luźnych ubrań, logotypów, postaci z bajek, nietypowych kolorów, a także ubrań w kropki, paski czy innych nadruków. Na zdjęciu bardzo rozpraszające są również duże elementy, dlatego na czas sesji warto zdjąć zegarki, czy dużą niepasującą biżuterię.

 

Planowanie i rezerwacja

Jeszcze w czasie ciąży warto pomyśleć o sesji noworodkowej, zwyczajnie po porodzie możesz nie mieć do tego głowy. Optymalnym czasem na sesje noworodkową jest pierwsze 14 dni, choć tak jak pisałam wcześniej, przy sesji lifestylowej nie ograniczają nas sztywno ramy czasowe.


W celu ustalenia sesji noworodkowej skontaktuj się ze mną w trzecim trymestrze ciąży – pozwoli nam to na zarezerwowanie dla Was widełek czasowych na sesję, a także spotkanie w celu omówienia Waszych pomysłów i oczekiwań. Ostatecznie proszę Was o kontakt, kiedy Maleństwo będzie już na świecie – ustalimy dogodny termin.

 


Jeśli nie zdążycie w tym czasie umówić się ze mną na sesję zdjęciową – nic straconego! – skontaktuj się ze mną, a ja postaram się znaleźć dla Was idealny termin.